Beseda s rómskym spisovateľom pánom Jánom Šándorom

Autor: Spokojnosť n.o. | 25.4.2012 o 9:04 | (upravené 25.4.2012 o 9:35) Karma článku: 3,90 | Prečítané:  422x

V našom centre sme mali tú česť stretnúť sa s výnimočným človekom, spisovateľom p. Jánom Šándorom, ktorý napísal 7 literárnych diel. Je autorom poviedok s rómskou tématikou, vo svojich dielach opisuje krátke príbehy inšpirované svojím životom. Táto osobnosť nášho regiónu nás zaujala natoľko, že sme sa rozhodli usporiadať krátku literárnu besedu pre deti a mládež z nášho nízkoprahového centra

Pán Šándor si pre nich pripravil niekoľko úryvkov zo svojich diel. Poučné príbehy zo života rómskeho dievčatka, ktoré boli pre deti inšpiráciou i ponaučením.

Na záver sme pre deťmi otvorili diskusiu, kde sme rozobrali hrdinku z diela, jej osud a konanie. Taktiež sme sa zamerali na dôležitý moment z tejto besedy a to práve to, že ide o rómskeho spisovateľa, ktorý sa vo svojom živote musel pobiť s osudom, aby sa mu podarilo presatiť sa. Bol pre naše deti inširáciou, tým že poctivou prácou sa človek môže dostať k svojmu vytúženému cieľu. Deti prezentovali svoj talent, záľuby a motivovali sme ich, aby na sebe pracovali a išli si za svojím snom.

Viac o našej činnosti sa dozviete na našom FB alebo www.ispokojnost.sk. Všetky príspevky a blogy si môžete prečítať na www.spokojnost.blog.sme.sk.

Miriam Mališová

Spokojnosť n.o.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Aj Bratislava má svoju Hlávkovú. Za kritiku parkovania referentku čakala šikana

Čím viac Zuzana Aufrichtová upozorňovala na chyby v návrhu parkovacej politiky, tým viac problémov v práci mala.

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.


Už ste čítali?