Vnútorná sila, ktorá nás ženie vpred

Autor: Spokojnosť n.o. | 14.6.2012 o 12:24 | Karma článku: 2,85 | Prečítané:  281x

Sociálna práca je, ako takmer každá práca s ľuďmi, nesmierne náročná. Stretávame sa s rôznymi klientmi, sú to ľudia mladí i starí, priateľskí i odmietaví, vzdelaní, aj ľudia bez vzdelania. Musíme byť neustále pripravení reagovať a vedieť sa prispôsobiť ich potrebám.

V našom nízkoprahovom dennom centre „C“éčko taktiež pracujeme s rôznymi klientmi. Skupinou, na ktorú sa zameriavame, sú deti a mládež, ich rodičia, zdravotne postihnutí klienti a koniec koncov všetci, ktorí potrebujú pomoc. Našou úlohou je prispôsobovať sa ich potrebám a vždy hľadať, čo možno najprijateľnejšie riešenia ich ťažkej životnej situácie. No najdôležitejšou devízou je klient sám, jeho osobnosť, schopnosti a vnútorná sila. Práve preto je našou prioritou hľadať v klientovi to najlepšie a snažiť sa to v ňom posilňovať. Mobilizovanie jeho síl, prevzatie zodpovednosti je tým najefektívnejším riešením klientovej situácie.

Môžeme dať niekomu najesť, obliecť ho a zaopatriť. Ale naučiť ho správnym životným návykom, kedy si bude sám vedieť zabezpečiť životné potreby, je tým najlepším a najdlhodobejším riešením. Náš klient je našim partnerom, budovanie dôvery a rešpektovanie jeho slobodnej vôle je pri práci tou najdôležitejšou súčasťou.

Viac o našej činnosti sa dozviete na našom FB/Spokojnosť alebo www.ispokojnost.sk. Všetky príspevky a blogy si môžete prečítať na www.spokojnost.blog.sme.sk.

Miriama Mališová

Spokojnosť n.o.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Prvá banka prelomila tabu a zvýšila úroky na hypotékach

Zvyšovanie úrokov vraj nesúvisí so zmenami, ktoré pripravuje Národná banka.

DOMOV

Pavlis sa v novej funkcii teší luxusnému autu i debetnej karte

Exminister hospodárstva šéfuje Úradu pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo.


Už ste čítali?