Vnútorná sila, ktorá nás ženie vpred

Autor: Spokojnosť n.o. | 14.6.2012 o 12:24 | Karma článku: 2,85 | Prečítané:  281x

Sociálna práca je, ako takmer každá práca s ľuďmi, nesmierne náročná. Stretávame sa s rôznymi klientmi, sú to ľudia mladí i starí, priateľskí i odmietaví, vzdelaní, aj ľudia bez vzdelania. Musíme byť neustále pripravení reagovať a vedieť sa prispôsobiť ich potrebám.

V našom nízkoprahovom dennom centre „C“éčko taktiež pracujeme s rôznymi klientmi. Skupinou, na ktorú sa zameriavame, sú deti a mládež, ich rodičia, zdravotne postihnutí klienti a koniec koncov všetci, ktorí potrebujú pomoc. Našou úlohou je prispôsobovať sa ich potrebám a vždy hľadať, čo možno najprijateľnejšie riešenia ich ťažkej životnej situácie. No najdôležitejšou devízou je klient sám, jeho osobnosť, schopnosti a vnútorná sila. Práve preto je našou prioritou hľadať v klientovi to najlepšie a snažiť sa to v ňom posilňovať. Mobilizovanie jeho síl, prevzatie zodpovednosti je tým najefektívnejším riešením klientovej situácie.

Môžeme dať niekomu najesť, obliecť ho a zaopatriť. Ale naučiť ho správnym životným návykom, kedy si bude sám vedieť zabezpečiť životné potreby, je tým najlepším a najdlhodobejším riešením. Náš klient je našim partnerom, budovanie dôvery a rešpektovanie jeho slobodnej vôle je pri práci tou najdôležitejšou súčasťou.

Viac o našej činnosti sa dozviete na našom FB/Spokojnosť alebo www.ispokojnost.sk. Všetky príspevky a blogy si môžete prečítať na www.spokojnost.blog.sme.sk.

Miriama Mališová

Spokojnosť n.o.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo vyšetril tím Gorila? Ukázal iba pár výsledkov, ostatné Kaliňák tají

Polícia získala indície, že pri schvaľovaní Zajacovej zdravotníckej reformy korumpovali poslancov.

KOMENTÁRE

Kto má vplyv na vyšetrovanie Gorily a pár otáznikov za menami

Odchod šéfa tímu detektívov je desivý.

PLUS

Zápchy v Bratislave budú menšie, ak sa úradníci spamätajú

Bratislava chce postaviť nové cesty.


Už ste čítali?