Pomáhať druhým

Autor: Spokojnosť n.o. | 19.7.2012 o 9:23 | Karma článku: 5,65 | Prečítané:  398x

Už od detstva ma rodičia učili úcte k ľudom,slušnosti a tiež nezištne pomáhať slabším i starším spoluobčanom a nečakať na odmenu. Či to spočívalo v ochote odniesť staršej pani nákup domov, alebo uvolniť miesto v autobuse, aby si tí starší mohli sadnúť a počas cesty oddychovať. Vždy som to spravila s radosťou, a bola som za to odmenená krásnym úsmevom alebo objatím s velkým Ďakujem. Sú to maličkosti, no nie každý je ochotný pomôcť druhému.

V dnešnom konzumnom živote majú ľudia obrátené hodnoty a starajú sa iba sami o seba. Zarobiť čo najviac peňazí akýmkoľvek spôsobom a míňať ich niekedy na nezmyselné a často nepotrebné veci. Sú rodiny, ktoré žijú bez elektriny,vody a nemajú poriadne čo dať svojim deťom do úst, aj keď sa snažia akokoľvek.

Koho to trapi? Každému je ľúto takích ľudí, ale nájde sa len malo takých, ktorí pomôžu a priložia ruku k dielu. Nikdy nevieme, čo nás čaká v živote,či pády alebo víťazstva, no mali by sme sa nad sebou zamyslieť. V hĺbke srdca sa sami seba opýtať, čo by sme robili, keby skončíme na úplnom dne a nemal by nám kto podať pomocnú ruku.

Pokiaľ máme deti, mali by sme ich od detstva učiť k úcte,vedieť pomôcť druhím a dať im hodnoty, ktoré z nich urobia slušných ľudí, ktorým nie je osud druhých ľahostajný.

V našom nízkoprahovom dennom centre pre deti a rodinu, pomáhame denne rôznym rodinám, deťom a som rada, že som toho súčasťou a môžem tak prispieť k zlepšeniu situácie daných rodín.

Viac o našej činnosti sa dozviete na našom FB/Spokojnosť alebo www.ispokojnost.sk. Všetky príspevky a blogy si môžete prečítať na www.spokojnost.blog.sme.sk.

Ing. Zuzana Vokurková /Spokojnosť n.o.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Pašku už nechcú ani ako moderátora. Skončí tak aj Kaliňák?

Príchodom chladných mesiacov sa politický vplyv Pavla Pašku zo Smeru pravidelne scvrkáva.

SVET

Rusko straší presunom flotily, Európa sa bojí konfliktu

Podľa odborníkov ide skôr o demonštráciu sily ako o reálnu hrozbu.

KULTÚRA

Maďarská kameramanka, ktorá podrazila utečenca zo Sýrie, dostala cenu

Dostala sa na pódium filmového festivalu.


Už ste čítali?