Zoznámenie cez internet

Autor: Spokojnosť n.o. | 6.11.2013 o 8:40 | Karma článku: 2,92 | Prečítané:  870x

Zoznamovanie cez internet sa stáva čoraz bežnejším spôsobom zoznamovania ľudí po celom svete. Možno povedať, že internet zaviedol akúsi revolúciu v osobných vzťahoch. Je bežné, že mnohí nezadaní ľudia si hľadajú svoju známosť práve prostredníctvom internetu. Takéto zoznamovanie je jednoduché. Človek je doma a môže navštíviť hneď niekoľko webových stránok, ktoré sú určené priamo k cieľu zoznámiť sa.

To čo ľuďom tieto stránky ponúkajú je, že si môžu dôkladne „preštudovať", v kľude zvážiť a rovno niekoľko „adeptov" vyskúšať a dúfať, že nakoniec svoju pravú lásku nájdu. Na rozdiel od klasického zoznámenia „na ulici" poskytuje internetové zoznamovanie ľuďom príjemné vzrušenie. Majú pred sebou hneď niekoľko potencionálnych partnerov, ktorých číslo častokrát mnohonásobne prekračuje ich „bežné" možnosti. Ako vhodný spôsob sa takýto typ zoznamovania môže javiť introvertným  ľuďom, pre ktorých je zoznamovanie napríklad niekde v bare obtiažne. Webové stránky im tak jednak šetria čas a dávajú im možnosť zvažovať čo napísať čiže prekonať tak stres zo stretnutia zoči voči. Každý z nás sa však snaží nájsť známosť v skutočnom svete. Chceme mať známych, priateľov, rodinu. Dokonca aj tí, ktorí na internete hľadajú len „nezáväzné dobrodružstvo", túžia po stretnutí naživo a nie len po ťukaní do klávesnice počítača. Internet by mal byť len jedným zo spôsobov, ako si pri tom môžeme pomôcť. Príde totiž chvíľa, kedy sa so svojou internetovou známosťou reálne stretneme. Ľudská osobnosť je zložitá, nestačí len zopár viet uvedených v profile. Všetky myšlienky, charakterové vlastnosti, správanie a charizma  by sa nedali dokonale zreprodukovať ani za rok intenzívnej mailovej komunikácie. O dotvorenie zvyšku obrazu o našom neznámom sa postará naša fantázia. Stretnutie naživo môže byť potom sklamaním, pretože to nemusí byť tak, ako sme si to predstavovali. Pri osobnom stretnutí vnímame tón hlasu, štýl obliekania, pohyby aj vôňu.  A tak niekto, kto sa nám pri písaní mailov, alebo dokonca pri chatovaní s webkamerou zdal byť zaujímavý, môže byť zrazu úplne iný. Medzi ľuďmi by mala preskočiť iskra a či sa tak stane, nezávisí od toho, či si predtým vymenili stovky mailov, alebo sa len pred chvíľkou stretli na ulici. V každom prípade je však dnes zoznámenie cez internet oveľa jednoduchšie ako to náhodné na ulici. Dôležité je však zrealizovať osobné stretnutie čo najskôr, neodkladať ho a hlavne sa ho nebáť, pretože z neho môžu vzniknúť naozaj veľmi pekné vzťahy

V našom nízkoprahovom dennom centre sme tu pre Vás, ak potrebujete pomoc pri riešení rodinných problémov, problémov v škole a pomoc pri riešení ťažkej sociálnej situácie obráťte sa na nás.

 

Renáta Botková

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Aj Bratislava má svoju Hlávkovú. Za kritiku parkovania referentku čakala šikana

Čím viac Zuzana Aufrichtová upozorňovala na chyby v návrhu parkovacej politiky, tým viac problémov v práci mala.

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.


Už ste čítali?