Humor a smiech- korenie života

Autor: Spokojnosť n.o. | 2.4.2014 o 8:10 | Karma článku: 7,73 | Prečítané:  312x

Zmysel pre humor je fascinujúca ľudská vlastnosť. Tak ako iba človek sa vie červenať, tak iba človek sa vie smiať. Smiech je výsadne ľudské privilégium a spolu s humorom, je smiech prejavom vyššej inteligencie a dobrého zdravia.

Podľa mnohých výskumov zlepšujú celkovú kvalitu života, pomáhajú človeku vyrovnať sa so stresom a dokonca aj s problémami starnutia. Mnohí hovoria, že život s úsmevom je nielen jednoduchší, ale aj príjemnejší. Nie nadarmo existuje príslovie, že smiech je korenie ľudského života. Je dokázané, že smiech zlepšuje naše zdravie, uvoľňuje nervovú sústavu či dokonca predlžuje život. Predstavme si len človeka, ktorý nám len tak venuje úsmev. Aké príjemné a jednoduché. Nič nás to nestojí a predsa ním môžeme zlepšiť náladu či deň nejednému z nás. Môže byť prítomný v rôznych oblastiach nášho každodenného života. Pomáha nám objavovať priateľstvá i veľké lásky. Smiech je nielen prejavom dobrého srdca, ale navyše aj vytvára príjemné črty tváre, preto je príťažlivý a pre mnohých dokonca aj sexy. Pomáha nám riešiť mnohé problémy i vychovávať.

Ako hovorí jedno nemecké príslovie, kým budeme schopní úsmevu, nikdy nebudeme chudobní ani sami. Úsmev je totiž chytľavé umenie a veľký dar. Vďaka nemu je človek schopný cítiť radosť zo života. Smiech totiž znamená, že má človek dobrú náladu, že sa z niečoho teší, či prežíva radostnú atmosféru pri práci alebo pri styku s ľuďmi.

Preto ak uvidíme iného človeka šťastného, potešme sa s ním, a keď ho uvidíme smutného, snažme sa ho potešiť my.

Renáta Botková

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Smrť nemusí vyjsť draho. Popol pred zemou si volí čoraz viac ľudí

Ľudia sa pri úprave hrobov začínajú inšpirovať minimalizmom zo Západu. Menej kahancov a vencov pomáha aj životnému prostrediu.

EKONOMIKA

Hyperloop otvára pobočku na Slovensku, zaplatí talentovaných ľudí

S novým druhom dopravy súvisia aj nové pravidlá.


Už ste čítali?