Zodpovednosť

Autor: Spokojnosť n.o. | 22.5.2014 o 9:05 | Karma článku: 1,56 | Prečítané:  256x

               Súčasná spoločnosť sa potyká s jedným vážnym nedostatkom a to prijímanie zodpovednosti. Problémom, ktorý je taký obsiahly, že zasahuje takmer do všetkých aspektov spoločenského života.

 Ako vhodný príklad môžem spomenúť korupčné škandály našich verejných činiteľov, o ktorých si môžme prečítať na každom jednom rohu a ich opätovne odmietanie dôsledkov.  Alebo  pracovnom prostredí, kedy nejeden nadriadený presúva svoju zodpovednosť na podriadených a tým ich často krát dostáva do úzkych, v dôsledku neinformovanosti, ale hlavne nízkych kompetencii a nedostatočnej sebarealizácie. Treba si uvedomiť, že miera zodpovednosti priamoúmerne stúpa s mierou slobodnej vôle a schopnosti samotného rozhodovania jednotlivca. Preto je veľmi dôležité pri výchove dieťaťa, aby zodpovednosť prijímal hlavne rodič a sám sa zamýšľal nad dostatočne vyvinutým úsilím, či už pri dosahovaní vzdelania, alebo výchovy. A nie prenášať svoju zodpovednosť na samotné dieťa, alebo pedagogických a výchovných pracovníkov.

                 V našom nízkoprahovom dennom centre kladieme veľký dôraz hlavne na rodičov, aby prijímali zodpovednosť. Neseparovali sa, ale naopak participovali na výchovnom procese svojej ratolesti a nenechávali ich tak napospas rôznym negatívnym vplyvom súčasnej doby.

Viac o našej činnosti sa dozviete na našom FB.                                                      

                                                                                                                               Roman Filkorn

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Tlak SNS na televíziu pripomína mečiarizmus, koalícia cúva

Verejnoprávnu televíziu sa snažili za šesťdesiat rokov vysielania ovládnuť viaceré politické strany. Nového riaditeľa RTVS bude parlament voliť na budúci rok.

KOMENTÁRE

Slovenská televízia. Mocenské pomery sa menili častejšie než hlásateľky

Do televízie sa tlačili autokrati, samozvaní otcovia národa aj zástancovia tretej cesty.

ŠPORT

Cibulkovej semifinále nestačí, šéf ruského tenisu jej nedáva šancu

Oddýchnutá Dominka nastúpi proti Ruske.


Už ste čítali?