Mať matku, ktorá sa o nás stará je dar...

Autor: Spokojnosť n.o. | 11.5.2012 o 9:33 | (upravené 11.5.2012 o 10:25) Karma článku: 4,31 | Prečítané:  602x

..., ktorý treba oceniť, hoci sa o tom už málo hovorí... Kde si bol? S kým si bol? Čo si robil? Čo nové v škole? Každý z nás si tým prešiel. Nepáčilo sa nám, ako musíme každý jeden krok hlásiť a o všetkom informovať naše „mamy“.

Určite si na to spomínate. Súvisí to s obdobím, kedy sa cítime, že sme pánmi sveta a nepotrebujeme nikoho k tomu, aby sme existovali. V tej chvíli snáď nikto nemyslí na to, aké pocity prežíva najbližšia osoba v našom živote – matka. Neostáva jej nič iné, len tolerovať „frajerské“ správanie a dúfať, že sa to časom zmení a opäť sa raz objaví to „milučké dieťa“ , ktoré budovala a tvorila postupne od narodenia. V našom Nízkoprahovom centre sa stretávame s matkami, ktoré sú zúfalé z toho, aké správanie majú zrazu ich deti. Nevedia, čo majú robiť. Snažíme sa ich upokojovať, že v tomto období sa deti hľadajú a snažia sa zapôsobiť na okolie. Stáva sa, že rodičia začnú „hrať hru detí“, tým vzniká začarovaný kruh hádok v rodine. Toto všetko musia matky, hoci často s ťažkým srdcom zvládnuť. Potom sme však na ťahu my. Je na nás, či si to uvedomíme, alebo nie. Blíži sa deň, v ktorý by sme si mali uvedomiť a zamyslieť sa nad tým, aké šťastie máme, keď je vedľa nás starostlivá a obetavá matka. Zastavte sa v každodenných povinnostiach a venujte čas tomu, kto si to zaslúži. Nie všetko je ideálne. Aj my sa stretávame s tým, že matka nie je tou správnou oporou v rodine a klienti majú ťažké srdce na ňu. Situácie v rodinách sú rôzne. Každý je však len človek. Je to len na nás, ako sa k tomu postavíme, či si nájdeme k matke cestu, alebo budeme čakať, či náhodou nepríde ona. Neskôr by sme si našu neaktívnosť mohli vyčítať.

Prajem všetkým matkám, ktoré dávajú do výchovy svojich detí kus svojho srdca hlavne veľa trpezlivosti. Nevzdávajte sa milé mamičky, plody vašej práce sa objavia, verte tomu J

Viac o našej činnosti sa dozviete na našom FB alebo www.ispokojnost.sk. Všetky príspevky a blogy si môžete prečítať na www.spokojnost.blog.sme.sk.

Mgr. Eva Kubíková

Spokojnosť n.o.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?