Zmena je život – život je zmena

Autor: Spokojnosť n.o. | 23.5.2012 o 10:43 | (upravené 23.5.2012 o 11:07) Karma článku: 3,95 | Prečítané:  389x

Každý z nás má predstavu o tom, kam  sa chce  v živote posúvať . Cesta, ktorú si vyberáme, je často zdĺhavá a plná prekážok. Často sme skúšaní samotným životom, či „to“ naozaj chceme, alebo sa zastavíme na „medzizastávke“  a necháme sa pasívne unášať prúdom života. Priamočiara cesta k cieľu je ideálna a vieme, že ideál neexistuje.

Na „realitu“ chceme pripraviť aj mládež so sociálne znevýhodnených rodín, s ktorými pracujeme. V rôznych skupinových, či individuálnych rozhovoroch poukazujeme na ich potenciál, ktorý v nich je a dá sa na ňom ďalej pracovať. Rozhodnutie je však na nich, hnací motor musia aktivovať sami. Nikdy nie je neskoro začať pracovať na sebe a zmeniť svoj spôsob života. Rozhodujúce nie je  sociálne postavenie v spoločnosti. Dôležitejšie je chcieť  a odhodlať sa  ísť si za „svojim“.  Snaha každého, kto sa  o to pokúsi, môže byť ocenená práve vtedy, keď to  najmenej očakáva. Netreba sa báť a pochybovať o sebe. Tam, kde sa niečo končí, iné začína. Nikdy nevieme, do akej brány sa nám vďaka zmene v našom živote  podarí nájsť kľúče. Prečo to nevyskúšať? Okolo nás sa deje veľa negatívneho a pozitívne myslenie je pre súčasný svet potrebné.

                      Prečo neurobiť niečo pre seba? Prečo nezmeniť to, čo môžem ovplyvniť? Prajem Vám, aby ste neprestávali veriť v seba a nebáli sa riskovať, lebo neskôr už môže byť neskoro. Ak som týmito riadkami niekomu nasadila „chrobáka do hlavy“ považujem to za úspech...:-)

Viac o našej činnosti sa dočítate na našom FB a na www.spokojnost.blog.sme.sk.

 

Mgr. Eva Kubíková   Spokojnosť n.o.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Krajina, ktorá neexistuje, ale funguje. Vitajte v Náhornom Karabachu

Nad arménskou krajinou pri Náhornom Karabachu vedie supermoderná lanovka. A z nej vidíme aj kus histórie.

DOMOV

Kotlebov neúspešný kandidát si našiel cestu do parlamentu

Anton Čulen bude poslaneckým asistentom Natálie Grausovej.

KOMENTÁRE

Môže sa zo Slovenska stať slabý kus stáda pre Putina?

Slovensko neutečie pred nevyhnutnosťou viac investovať do armády.


Už ste čítali?