Medzinárodný deň detí Spokojnosti n.o.

Autor: Spokojnosť n.o. | 7.6.2012 o 9:17 | Karma článku: 3,21 | Prečítané:  261x

Z našej iniciatívy vzišiel nápad renovácie detského pieskoviska na Ciglianskej ceste. Túto myšlienku sme sa rozhodli zrealizovať pri príležitosti Medzinárodného dňa detí.

Uskutočniť túto aktivitu nebolo jednoduché a predchádzala jej náročná príprava. Do samotnej realizácie sa zapojili naši klienti, resp. obyvatelia sídliska a pripravili si brigádu. Pomáhali všetci, s myšlienkou urobiť niečo pre tých najmenších. Maminy s deťmi upratovali, zametali a snažili sa, aby zveľadili svoje okolie. Chlapi sa nebáli roboty a pustili sa to prípravy pieskoviska. Značnou časťou prispeli aj pracovníci aktivačnej činnosti, ktorým by sme chceli aj touto cestou poďakovať.

Nasledujúci deň, a to 1. júna, sme teda mohli slávnostne otvoriť nové pieskovisko širokej verejnosti. Štatutárna zástupkyňa našej neziskovej organizácie, p. Monika Dessuet, sa vo svojom príhovore poďakovala všetkým, ktorí sa podieľali na tomto projekte. Hlavná vďaka patrí mestu Prievidza, ktoré participovalo na zabezpečení piesku, spolu s pánom Ing. S. Podoleckým. Pre deti bolo pripravených niekoľko zábavných súťaží, štafeta a loptové hry. Tí najšikovnejší a najaktívnejší boli odmenení sladkou dobrotou.

Týždeň sme zakončili účasťou na dni otvorených dverí Elektrární Nováky, člena skupiny Enel, v Zemianskych Kostoľanoch. Naši klienti sa už po tretí rok podieľali na kultúrnom programe a aj teraz zožali vytúžený úspech. Akcie sa zúčastnili celé rodiny, ktoré mali takto možnosť stráviť spoločne príjemný deň.

Aj týmto projektom sme chceli docieliť mobilizáciu činnosti obyvateľov sídliska a prevzatie zodpovednosti za aktívne trávenie voľného času svojich detí.

Viac o našej činnosti sa dozviete na našom FB/Spokojnosť alebo www.ispokojnost.sk. Všetky príspevky a blogy si môžete prečítať na www.spokojnost.blog.sme.sk.

                                                                                                           Bc.Miriam Mališová /Spokojnosť n.o.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Brusel vyšetruje dotácie pre Jaguar v Nitre. Môžu Briti odísť?

Európskej komisii sa nepozdávajú 130-miliónové dotácie ani súvisiace investície za pol miliardy eur.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?