Pomáhať druhým

Autor: Spokojnosť n.o. | 19.7.2012 o 9:23 | Karma článku: 5,65 | Prečítané:  406x

Už od detstva ma rodičia učili úcte k ľudom,slušnosti a tiež nezištne pomáhať slabším i starším spoluobčanom a nečakať na odmenu. Či to spočívalo v ochote odniesť staršej pani nákup domov, alebo uvolniť miesto v autobuse, aby si tí starší mohli sadnúť a počas cesty oddychovať. Vždy som to spravila s radosťou, a bola som za to odmenená krásnym úsmevom alebo objatím s velkým Ďakujem. Sú to maličkosti, no nie každý je ochotný pomôcť druhému.

V dnešnom konzumnom živote majú ľudia obrátené hodnoty a starajú sa iba sami o seba. Zarobiť čo najviac peňazí akýmkoľvek spôsobom a míňať ich niekedy na nezmyselné a často nepotrebné veci. Sú rodiny, ktoré žijú bez elektriny,vody a nemajú poriadne čo dať svojim deťom do úst, aj keď sa snažia akokoľvek.

Koho to trapi? Každému je ľúto takích ľudí, ale nájde sa len malo takých, ktorí pomôžu a priložia ruku k dielu. Nikdy nevieme, čo nás čaká v živote,či pády alebo víťazstva, no mali by sme sa nad sebou zamyslieť. V hĺbke srdca sa sami seba opýtať, čo by sme robili, keby skončíme na úplnom dne a nemal by nám kto podať pomocnú ruku.

Pokiaľ máme deti, mali by sme ich od detstva učiť k úcte,vedieť pomôcť druhím a dať im hodnoty, ktoré z nich urobia slušných ľudí, ktorým nie je osud druhých ľahostajný.

V našom nízkoprahovom dennom centre pre deti a rodinu, pomáhame denne rôznym rodinám, deťom a som rada, že som toho súčasťou a môžem tak prispieť k zlepšeniu situácie daných rodín.

Viac o našej činnosti sa dozviete na našom FB/Spokojnosť alebo www.ispokojnost.sk. Všetky príspevky a blogy si môžete prečítať na www.spokojnost.blog.sme.sk.

Ing. Zuzana Vokurková /Spokojnosť n.o.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Brusel vyšetruje dotácie pre Jaguar v Nitre. Môžu Briti odísť?

Európskej komisii sa nepozdávajú 130-miliónové dotácie ani súvisiace investície za pol miliardy eur.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?