Pomáhať druhým

Autor: Spokojnosť n.o. | 19.7.2012 o 9:23 | Karma článku: 5,65 | Prečítané:  403x

Už od detstva ma rodičia učili úcte k ľudom,slušnosti a tiež nezištne pomáhať slabším i starším spoluobčanom a nečakať na odmenu. Či to spočívalo v ochote odniesť staršej pani nákup domov, alebo uvolniť miesto v autobuse, aby si tí starší mohli sadnúť a počas cesty oddychovať. Vždy som to spravila s radosťou, a bola som za to odmenená krásnym úsmevom alebo objatím s velkým Ďakujem. Sú to maličkosti, no nie každý je ochotný pomôcť druhému.

V dnešnom konzumnom živote majú ľudia obrátené hodnoty a starajú sa iba sami o seba. Zarobiť čo najviac peňazí akýmkoľvek spôsobom a míňať ich niekedy na nezmyselné a často nepotrebné veci. Sú rodiny, ktoré žijú bez elektriny,vody a nemajú poriadne čo dať svojim deťom do úst, aj keď sa snažia akokoľvek.

Koho to trapi? Každému je ľúto takích ľudí, ale nájde sa len malo takých, ktorí pomôžu a priložia ruku k dielu. Nikdy nevieme, čo nás čaká v živote,či pády alebo víťazstva, no mali by sme sa nad sebou zamyslieť. V hĺbke srdca sa sami seba opýtať, čo by sme robili, keby skončíme na úplnom dne a nemal by nám kto podať pomocnú ruku.

Pokiaľ máme deti, mali by sme ich od detstva učiť k úcte,vedieť pomôcť druhím a dať im hodnoty, ktoré z nich urobia slušných ľudí, ktorým nie je osud druhých ľahostajný.

V našom nízkoprahovom dennom centre pre deti a rodinu, pomáhame denne rôznym rodinám, deťom a som rada, že som toho súčasťou a môžem tak prispieť k zlepšeniu situácie daných rodín.

Viac o našej činnosti sa dozviete na našom FB/Spokojnosť alebo www.ispokojnost.sk. Všetky príspevky a blogy si môžete prečítať na www.spokojnost.blog.sme.sk.

Ing. Zuzana Vokurková /Spokojnosť n.o.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Krajina, ktorá neexistuje, ale funguje. Vitajte v Náhornom Karabachu

Nad arménskou krajinou pri Náhornom Karabachu vedie supermoderná lanovka. A z nej vidíme aj kus histórie.

DOMOV

Kotlebov neúspešný kandidát si našiel cestu do parlamentu

Anton Čulen bude poslaneckým asistentom Natálie Grausovej.

KOMENTÁRE

Môže sa zo Slovenska stať slabý kus stáda pre Putina?

Slovensko neutečie pred nevyhnutnosťou viac investovať do armády.


Už ste čítali?