Mládež a návykové látky

Autor: Spokojnosť n.o. | 15.8.2012 o 11:30 | (upravené 15.8.2012 o 12:28) Karma článku: 2,58 | Prečítané:  480x

Alkohol je metla ľudstva už od nepamäti. Ľudia sa k nemu dostanú na zábavách, oslavách alebo doma, aby zabudli na svoje problémy.

Kedysi nebol tak voľne dostupný ako za posledné roky a aj práve preto dnešná mládež využíva jeho dostupnosť.  Už ako 12 roční skúšajú v parku na lavičke jeho účinky. A mnoho krát sa stáva, že maloletí skončia v nemocnici, kde sa musia podrobiť výplachu žalúdka.
Tak isto je to aj s cigaretami, marihuanou a ostatnými návykovými látkami. Či už ich užívajú z frajeriny, aby zapadli do partie, alebo sa nudia, pretože nevedia využívať svoj voľný čas. Tým pádom u nás narastá aj kriminalita mladistvých. Mali by sme sa snažiť naše deti viac zapájať do športových aktivít a spraviť im na to aj podmienky.
Práve z toho dôvodu, by sa mali rodičia zaujímať o svoje deti a tráviť s nimi čo najviac času. V našom nízkoprahovom dennom centre Spokojnosť robíme deťom rôzne prednášky o drogách, či kriminalite a snažíme sa ich viesť k slušnému životu.

Viac o našej činnosti sa dozviete na našom FB/Spokojnosť alebo www.ispokojnost.sk. Všetky príspevky a blogy si môžete prečítať na www.spokojnost.blog.sme.sk.

Ing. Zuzana Vokurková /Spokojnosť n.o.

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?