Načo slúžia nízko-prahy pre deti a mládež.

Autor: Spokojnosť n.o. | 14.9.2012 o 20:00 | Karma článku: 3,43 | Prečítané:  478x

Vedieť čo najlepšie využiť voľný čas je jeden z najpodstatnejších faktorov v prevencii sociálno-patologických javov u detí a mládeže. Voľný čas možno vnímať ako príležitosť pre zábavu i oddych. V mnohých prípadoch predstavuje voľný čas pre deti len nudu.

Nízko - prahové zariadenia sú zriaďované v lokalitách s vysokou nezamestnanosťou, či v oblastiach, kde žijú sociálne slabé rodiny, s väčším počtom detí. Problematika ako najlepšie tráviť voľný čas zamestnáva odborníkov z rôznych oblastí spoločenského života. Nízko - prahy sa venujú deťom, ktoré sú v prostredí „štandardných" zariadení pre voľný čas vnímané ako problémové, nestabilné.
Problémové správanie, alebo slabší školský prospech je potrebné minimalizovať zapájaním detí do pripravovaných spoločných akcií, kde môžu prejaviť potenciál, ktorí v sebe majú. Hlavným predpokladom práce s deťmi a mládežou v nízko - prahových centrách je nájsť vhodný spôsob ako sa nenudiť. Aj tu vedie cesta, ako znížiť všetky negatívne prejavy a ukázať, že nie každý, kto nemá silné materiálne zázemie je zlý.
Viac o našej činnosti sa dozviete na našom FB/Spokojnosť alebo www.ispokojnost.sk. Všetky príspevky a blogy si môžete prečítať na www.spokojnost.blog.sme.sk.

Mgr. Alena Grondžák- Pechová
Spokojnosť n.o.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Brusel vyšetruje dotácie pre Jaguar v Nitre. Môžu Briti odísť?

Európskej komisii sa nepozdávajú 130-miliónové dotácie ani súvisiace investície za pol miliardy eur.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?