Načo slúžia nízko-prahy pre deti a mládež.

Autor: Spokojnosť n.o. | 14.9.2012 o 20:00 | Karma článku: 3,43 | Prečítané:  473x

Vedieť čo najlepšie využiť voľný čas je jeden z najpodstatnejších faktorov v prevencii sociálno-patologických javov u detí a mládeže. Voľný čas možno vnímať ako príležitosť pre zábavu i oddych. V mnohých prípadoch predstavuje voľný čas pre deti len nudu.

Nízko - prahové zariadenia sú zriaďované v lokalitách s vysokou nezamestnanosťou, či v oblastiach, kde žijú sociálne slabé rodiny, s väčším počtom detí. Problematika ako najlepšie tráviť voľný čas zamestnáva odborníkov z rôznych oblastí spoločenského života. Nízko - prahy sa venujú deťom, ktoré sú v prostredí „štandardných" zariadení pre voľný čas vnímané ako problémové, nestabilné.
Problémové správanie, alebo slabší školský prospech je potrebné minimalizovať zapájaním detí do pripravovaných spoločných akcií, kde môžu prejaviť potenciál, ktorí v sebe majú. Hlavným predpokladom práce s deťmi a mládežou v nízko - prahových centrách je nájsť vhodný spôsob ako sa nenudiť. Aj tu vedie cesta, ako znížiť všetky negatívne prejavy a ukázať, že nie každý, kto nemá silné materiálne zázemie je zlý.
Viac o našej činnosti sa dozviete na našom FB/Spokojnosť alebo www.ispokojnost.sk. Všetky príspevky a blogy si môžete prečítať na www.spokojnost.blog.sme.sk.

Mgr. Alena Grondžák- Pechová
Spokojnosť n.o.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Krajina, ktorá neexistuje, ale funguje. Vitajte v Náhornom Karabachu

Nad arménskou krajinou pri Náhornom Karabachu vedie supermoderná lanovka. A z nej vidíme aj kus histórie.

DOMOV

Kotlebov neúspešný kandidát si našiel cestu do parlamentu

Anton Čulen bude poslaneckým asistentom Natálie Grausovej.

KOMENTÁRE

Môže sa zo Slovenska stať slabý kus stáda pre Putina?

Slovensko neutečie pred nevyhnutnosťou viac investovať do armády.


Už ste čítali?