Alkoholizmus ako sociálny problé

Autor: Spokojnosť n.o. | 26.9.2012 o 11:30 | Karma článku: 5,00 | Prečítané:  589x

Alkohol v rodine je pre niekoho fráza, pre iného život v strachu a neskutočnej bolesti. Je to lavína, ktorá berie so sebou všetko čo jej stojí v ceste. Zabíja, ničí, devastuje. Kto neprežil a nežil s alkoholikom len ťažko pochopí. Kto žil a prežil snaží sa zabudnúť a pohnúť dopredu.

Často krát sa jednotlivci aj celé rodiny obracajú s prosbou o pomoc na odborníkov, ktorí predstavujú ich svetielko nádeje. Pri našej práci sa stretávame s mnohými rodinami, v ktorých je jednou z príčin ťažkej sociálnej situácie a odobratia detí práve alkohol. Snažíme sa s nimi riešiť a vyriešiť ich neľahkú situáciu. Pomáhame im nájsť tú správnu cestu. V prípade, že sa rozhodnú zmeniť svoj život, sme tu pre nich. Život predsa máme len jeden. Skláňame sa pred každým, kto sa rozhodol absolvovať protialkoholické liečenie a dať tak šancu sebe i svojím blízkym. Podporujeme ľudí v ich okolí, ktorí sa rozhodli byť im oporou v liečení. V našom nízkoprahovom dennom centre pre deti a rodinu sa nesnažíme len riešiť už vzniknutú situáciu, ale jej aj aktívne predchádzať. Začíname už v detskom veku a to realizovaním prevenčných programov s odborníkmi a projekciou tématických filmov s následnou diskusiou.

Viac o našej činnosti sa dozviete na našom FB/Spokojnosť alebo www.ispokojnost.sk. Všetky príspevky a blogy si môžete prečítať na www.spokojnost.blog.sme.sk.

Mgr. Alena Grondžák Pechová

Spokojnosť n.o.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Brusel vyšetruje dotácie pre Jaguar v Nitre. Môžu Briti odísť?

Európskej komisii sa nepozdávajú 130-miliónové dotácie ani súvisiace investície za pol miliardy eur.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?