Alkoholizmus ako sociálny problé

Autor: Spokojnosť n.o. | 26.9.2012 o 11:30 | Karma článku: 5,00 | Prečítané:  585x

Alkohol v rodine je pre niekoho fráza, pre iného život v strachu a neskutočnej bolesti. Je to lavína, ktorá berie so sebou všetko čo jej stojí v ceste. Zabíja, ničí, devastuje. Kto neprežil a nežil s alkoholikom len ťažko pochopí. Kto žil a prežil snaží sa zabudnúť a pohnúť dopredu.

Často krát sa jednotlivci aj celé rodiny obracajú s prosbou o pomoc na odborníkov, ktorí predstavujú ich svetielko nádeje. Pri našej práci sa stretávame s mnohými rodinami, v ktorých je jednou z príčin ťažkej sociálnej situácie a odobratia detí práve alkohol. Snažíme sa s nimi riešiť a vyriešiť ich neľahkú situáciu. Pomáhame im nájsť tú správnu cestu. V prípade, že sa rozhodnú zmeniť svoj život, sme tu pre nich. Život predsa máme len jeden. Skláňame sa pred každým, kto sa rozhodol absolvovať protialkoholické liečenie a dať tak šancu sebe i svojím blízkym. Podporujeme ľudí v ich okolí, ktorí sa rozhodli byť im oporou v liečení. V našom nízkoprahovom dennom centre pre deti a rodinu sa nesnažíme len riešiť už vzniknutú situáciu, ale jej aj aktívne predchádzať. Začíname už v detskom veku a to realizovaním prevenčných programov s odborníkmi a projekciou tématických filmov s následnou diskusiou.

Viac o našej činnosti sa dozviete na našom FB/Spokojnosť alebo www.ispokojnost.sk. Všetky príspevky a blogy si môžete prečítať na www.spokojnost.blog.sme.sk.

Mgr. Alena Grondžák Pechová

Spokojnosť n.o.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Krajina, ktorá neexistuje, ale funguje. Vitajte v Náhornom Karabachu

Nad arménskou krajinou pri Náhornom Karabachu vedie supermoderná lanovka. A z nej vidíme aj kus histórie.

DOMOV

Kotlebov neúspešný kandidát si našiel cestu do parlamentu

Anton Čulen bude poslaneckým asistentom Natálie Grausovej.

KOMENTÁRE

Môže sa zo Slovenska stať slabý kus stáda pre Putina?

Slovensko neutečie pred nevyhnutnosťou viac investovať do armády.


Už ste čítali?