Doprajte deťom ich detstvo

Autor: Spokojnosť n.o. | 29.1.2013 o 11:00 | Karma článku: 4,37 | Prečítané:  898x

Blíži sa vysvedčenie..., dnes nejdeš von, treba  sa učiť..., zase si doniesol dvojku....Aj vy máte na svoje dieťa vysoké nároky? Treba si uvedomiť, že požiadavky, ktoré sú dnes kladené na deti, by boli príliš aj na dospelých. Často krát dochádza k preťažovaniu dieťaťa a výsledkom môže byť jeho neurotizácia, úzkostlivosť či duševné napätie.

 

V takýchto prípadoch je to práve rodič alebo školské prostredie príliš zamerané na vynikajúci výkon. Rodičia svoje ratolesti právom považujú za svojich pokračovateľov, a preto je pochopiteľné, že im chcú dopriať to, čo im samým chýbalo alebo chýba. V súvislosti s tým však niekedy kladú na deti neprimerané požiadavky, najmä ak ide o ich prospech v škole. Býva tak hlavne  u nadmerne ctižiadostivých rodičov. Aj súčasný školský systém podporuje súťaživosť, zdôrazňuje výkonnosť a poslušnosť. Z hľadiska duševnej hygieny a najmä citového života detí to nemusí byť najlepší prístup, predovšetkým preto, že sa dieťa môže dostať pod veľký tlak. Nie je správne ak sa  nesplnené želania a ambície prenášajú na dieťa, pretože dieťa preťažené nadmernými požiadavkami rodičov aj školy má všetky predpoklady pre neurotický osobnostný vývoj. V našom nízkoprahovom dennom centre sme tu pre Vás, ak potrebujete pomoc pri riešení rodinných problémov, školských problémov a pomoc pri riešení ťažkej sociálnej situácie obráťte sa na nás.

 

 

Viac o našej činnosti sa dozviete na našom FB/Spokojnosť alebo www.ispokojnost.sk. Všetky príspevky a blogy si môžete prečítať na www.spokojnost.blog.sme.sk.

 

 

Renáta Bodková/Spokojnosť n.o.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?