Pomáhajme si !

Autor: Spokojnosť n.o. | 10.4.2013 o 12:10 | Karma článku: 3,85 | Prečítané:  489x

Žijeme v dobe, ktorá vôbec nie je pre mnohých ľudí ľahká. Nezamestnanosť ako sociálny jav je dnes v našich životoch prítomná vo väčšej miere ako tomu bolo kedysi. Ľudia prichádzajú o peňažné príjmy, ktoré predstavujú zdroj zabezpečenia základných životných potrieb jednotlivca i jeho rodiny. Klesá tak životná úroveň človeka, ale aj členov jeho rodiny a najmä detí.

Zložitých situácii, v ktorých sa človek môže ocitnúť je mnoho. Človek stratí prácu, opustí ho partner či partnerka, zomrie mu najbližší človek, ochorie mu dieťa... Zrazu sa ocitne v situácii, v ktorej si nevie rady. Je zavalený problémami, ktoré však treba riešiť. Ale ako? Nemá prácu, nemá dostatok financií ani síl, je bezradný. S mnohými takýmito situáciami sa bežne stretávame, ako aj napríklad v prípade relácie MODRÉ Z NEBA, prostredníctvom, ktorej sa o šľachetný čin pričinila aj Monika Dessuet, ktorá takto pomohla Ľubovi v jeho ťažkej situácií. Veľakrát človek potrebuje pomoc od iných. Nie všetky problémy sa však dajú vyriešiť práve takto. Ľudia, ktorí sú však v núdzi by mali vedieť, že v prípade potreby, keď už zlyhajú všetky možné spôsoby, môžu sa obrátiť na neziskovú organizáciu, akou je napríklad aj naša Spokojnosť n.o. Neziskové organizácie sa snažia pomáhať ľuďom v ich ťažkých životných situáciách. Snažia sa pomôcť vyriešiť ich problémy, či poskytnúť ľuďom oporu a podporu v živote. Aj v našom nízkoprahovom dennom centre sme tu pre Vás. Ak potrebujete pomoc pri riešení rodinných problémov, školských problémov alebo pomoc pri riešení ťažkej sociálnej situácie neváhajte a obráťte sa na nás alebo priamo na riaditeľku centra pani Moniku Dessuet. Dakujeme všetkým, ktorí nás podporujú, bez Vás by sme nemohli pomáhať tým, ktorí to potrebujú.

Viac o našej činnosti sa dozviete na našom FB/Spokojnosť alebo www.ispokojnost.sk. Všetky príspevky a blogy si môžete prečítať na www.spokojnost.blog.sme.sk.

 

Bc. Renáta Botková

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Krajina, ktorá neexistuje, ale funguje. Vitajte v Náhornom Karabachu

Nad arménskou krajinou pri Náhornom Karabachu vedie supermoderná lanovka. A z nej vidíme aj kus histórie.

DOMOV

Kotlebov neúspešný kandidát si našiel cestu do parlamentu

Anton Čulen bude poslaneckým asistentom Natálie Grausovej.

KOMENTÁRE

Môže sa zo Slovenska stať slabý kus stáda pre Putina?

Slovensko neutečie pred nevyhnutnosťou viac investovať do armády.


Už ste čítali?