Pomáhajme si !

Autor: Spokojnosť n.o. | 10.4.2013 o 12:10 | Karma článku: 3,85 | Prečítané:  509x

Žijeme v dobe, ktorá vôbec nie je pre mnohých ľudí ľahká. Nezamestnanosť ako sociálny jav je dnes v našich životoch prítomná vo väčšej miere ako tomu bolo kedysi. Ľudia prichádzajú o peňažné príjmy, ktoré predstavujú zdroj zabezpečenia základných životných potrieb jednotlivca i jeho rodiny. Klesá tak životná úroveň človeka, ale aj členov jeho rodiny a najmä detí.

Zložitých situácii, v ktorých sa človek môže ocitnúť je mnoho. Človek stratí prácu, opustí ho partner či partnerka, zomrie mu najbližší človek, ochorie mu dieťa... Zrazu sa ocitne v situácii, v ktorej si nevie rady. Je zavalený problémami, ktoré však treba riešiť. Ale ako? Nemá prácu, nemá dostatok financií ani síl, je bezradný. S mnohými takýmito situáciami sa bežne stretávame, ako aj napríklad v prípade relácie MODRÉ Z NEBA, prostredníctvom, ktorej sa o šľachetný čin pričinila aj Monika Dessuet, ktorá takto pomohla Ľubovi v jeho ťažkej situácií. Veľakrát človek potrebuje pomoc od iných. Nie všetky problémy sa však dajú vyriešiť práve takto. Ľudia, ktorí sú však v núdzi by mali vedieť, že v prípade potreby, keď už zlyhajú všetky možné spôsoby, môžu sa obrátiť na neziskovú organizáciu, akou je napríklad aj naša Spokojnosť n.o. Neziskové organizácie sa snažia pomáhať ľuďom v ich ťažkých životných situáciách. Snažia sa pomôcť vyriešiť ich problémy, či poskytnúť ľuďom oporu a podporu v živote. Aj v našom nízkoprahovom dennom centre sme tu pre Vás. Ak potrebujete pomoc pri riešení rodinných problémov, školských problémov alebo pomoc pri riešení ťažkej sociálnej situácie neváhajte a obráťte sa na nás alebo priamo na riaditeľku centra pani Moniku Dessuet. Dakujeme všetkým, ktorí nás podporujú, bez Vás by sme nemohli pomáhať tým, ktorí to potrebujú.

Viac o našej činnosti sa dozviete na našom FB/Spokojnosť alebo www.ispokojnost.sk. Všetky príspevky a blogy si môžete prečítať na www.spokojnost.blog.sme.sk.

 

Bc. Renáta Botková

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?