Vzťah na diaľku

Autor: Spokojnosť n.o. | 15.8.2013 o 9:00 | Karma článku: 3,01 | Prečítané:  417x

Často nám lezie na nervy, že náš partner necháva po celom byte rozhádzané ponožky, chrápe alebo, že naša priateľka neustále upratuje. Ide o zdanlivé banality, nad ktorými sa mnohí z nás rozčuľujú, no existuje veľa párov, ktoré sú o toto všetko ukrátené a musia čeliť ďaleko iným problémom, ktoré so sebou prináša vzťah na diaľku.  

Dnes je obrovské množstvo ľudí, ktorí majú partnerov z iného mesta, štátu alebo rovno kontinentu. Takéto vzťahy sa vyvinú rôzne. Možno práve vďaka cestovaniu, masívnemu rozmachu rôznych technických vymožeností, chatovaniu, odchodu za prácou či osudových náhod. Jedno je však isté. Rieši ich stále viac a viac z nás. Čo je však pre jedného  romantika ako vystrihnutá z filmu, môže byť pre iného komplikovaná situácia. Niekto si užíva striedanie chvíľ súkromia s chvíľami partnerskými, inému je  pri pohľade na zamilovanú dvojicu do plaču. Problémov a otázok, ktoré musia ľudia v takomto vzťahu riešiť je mnoho. Budeme si verní? Čo náš sexuálny život? Ako sa zmeníme my a náš život? Môžeme žiť paralelné životy a zároveň ich spolu prežívať? Čo máme spraviť, aby sa náš vzťah nerozpadol? Ako budeme komunikovať a stretávať sa? Najčastejšími rizikami, ktorým ľudia čelia je nedostatok pocitu lásky, emocionálneho a duševného prepojenia, spriaznenosti. Niekedy sa u nich môže strácať pocit bezpečia, intimity, dôvery v partnera. Môže tomu tak byť aj v dôsledku nenaplnenia sexuality medzi partnermi, ale aj v dôsledku toho, že v komunikácii cez mobil či internet nefunguje medzi vami správne verbálna i neverbálna komunikácia. Je aj oveľa ťažšie riešiť takouto cestou i spory, keďže ich nemôžete riešiť „zoči voči".

Rovnako ako každý iný vzťah, aj vzťah na dialku má okrem zjavných nevýhod aj svoje plusy. Zvládnutie takéhoto vzťahu vám ponúka výnimočnú šancu. Môžete si vytvoriť intenzívne a kreatívne partnerstvo. Jeden druhému sa totiž aj napriek značnej vzdialenosti venujete oveľa intenzívnejšie ako v tradičnom vzťahu. Viac spolu podnikáte, ste si vzácnejší, neleziete si možno na nervy s každodennými „prkotinami". Môžete striedať single život, v ktorom si môžete dopriať istú mieru slobody a času samého pre seba, so životom vo dvojici. Práve vďaka tomuto môžeme brať vzťah na dialku aj ako akýsi indikátor jeho kvality a šance na prežitie. Či však má tento vzťah šancu alebo nie vám jednoznačne nepovie nik. To totiž záleží od mnohých aspektov. Jedno je však isté. Ďiaľka väčšinou nezohráva takú veľkú úlohu, ako práve vaše povahy!

V našom nízkoprahovom dennom centre sme tu pre Vás, ak potrebujete pomoc pri riešení rodinných problémov, problémov v škole a pomoc pri riešení ťažkej sociálnej situácie obráťte sa na nás.

 

 

Renáta Botková

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?