Myšlienky sú mi ľahostajné, som úplne pokojná...!

Autor: Spokojnosť n.o. | 24.4.2014 o 8:45 | Karma článku: 2,80 | Prečítané:  364x

Žijeme v neustálom strese a napätí. Všetky naše myšlienky smerujú k tomu, aby sme zabezpečili fungovanie rodiny. Stráca sa pozitívne myslenie a do popredia sa dostáva nedôvera. To je obraz, ktorý vidíme aj u klientov nášho Nízkoprahového centra. Prichádzajú k nám zo zúfalstvom, či už ide o finančné, rodinné alebo osobné problémy.

Často si za problémy, do ktorých sa klienti dostanú, môžu sami svojimi rozhodnutiami. Snažíme sa im vysvetliť, že nič sa nevyrieši bez toho, aby sa sami pričinili o riešenie situácie. Čaká ich beh na dlhé trate.

Riešenie dôležitých rozhodnutí si však vyžaduje kľudného a vyrovnaného človeka.  Je čas, aby sme mysleli  aj na seba. Pokiaľ mi sami nebudeme psychicky „fit" ťažko budeme oporou pre našich najbližších. Relaxácia je spôsob ako sa nám to môže podariť. Zastavme sa na chvíľu, zabudnime na všetko, čo sa okolo nás deje, na nič nemyslíme. Snažme sa neoddávať myšlienkam a okolitému svetu, sústreďme sa LEN na seba. Záleží na nás, či sa o to pokúsime a chceme na sebe pracovať.  Pomocou autogénneho preladenia, preladenia samým sebou sa môžeme stať odolnejšími a získať dôveru v to, že dokážeme na sebe pracovať a získať silu bojovať ďalej.  Aby sme náš vklad, úsilie zúročili, vyžaduje si to však sprevádzanie odborníkom, ktorý je nám pri  nácviku prínosom. Ide napríklad o psychológa, sociálneho pracovníka, či psychoterapeuta. Veď dnes návšteva týchto odborníkov nie je hanba, skôr záujem riešiť situáciu.

Túto možnosť chceme ponúknuť aj klientom, ktorí navštívia naše centrum a prejavia záujem.

Naše vnímanie a prežívanie  seba  vyžaruje navonok,  tak nás potom vníma aj okolie.

Eva Kubíková

Viac o našej činnosti sa dozviete na našom FB.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?