Usilovnosť nad zlato!

Autor: Spokojnosť n.o. | 10.6.2014 o 9:15 | Karma článku: 1,01 | Prečítané:  260x

Každý jeden z nás sa často ponára do úvah o svojej vlastnej budúcnosti a je často podmienená našimi schopnosťami, ktoré sú výsledkom získaných vrodených predpokladov. Tie  nám  boli dané do vienka. Veľká miera našej úspešnosti závisí práve  od  efektívneho rozvíjania potenciálu v náš prospech, či už je to v škole, v medziľudských vzťahoch, v práci, v budovaní kariéry. Je to prirodzená túžba človeka  mať pocit vlastnej spokojnosti a dosiahnutia spoločenského uznania.

Prvý  krok ako dosiahnuť tento pocit sa začína práve v detstve, kedy sa začínajú prejavovať spomínané schopnosti. Veľkú úlohu pri objavovaní a spoznávaní svojich predností zohráva rodina, priatelia a veľmi dôležitá v tomto procese je škola. Jej úloha je nenahraditeľná, pretože vo svojom širokom okruhu predmetov dáva možnosť každému jedincovi  prebudiť svoje schopnosti, nadanie a ďalej to podsúva rodičom pre ich následné rozvíjanie. Schopnosti, ktorými oplývame majú dva aspekty vrodené a získané, musíme sami disponovať vôľou pracovať na sebe a cieľavedome rozvíjať svoje schopnosti pre ich ďalšie využitie. A svoju víziu spokojnosti približovať realite.

            Preto aj my v našom nízkoprahovom dennom centre kladieme veľký dôraz na pomoc klientom pri objavovaní ich schopnosti. Správnemu zúžitkovaniu toho, čo sa v našich deťoch skrýva. Podporujeme ich a ponúkame im priestor  pre ich rozvoj a  hľadanie zmyslu života.

Viac o našej činnosti sa dozviete na našom FB.

                                                                                                                         Roman Filkorn

                                                                                     

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Brusel vyšetruje dotácie pre Jaguar v Nitre. Môžu Briti odísť?

Európskej komisii sa nepozdávajú 130-miliónové dotácie ani súvisiace investície za pol miliardy eur.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?